Aktualności 2009 Email

"Związek z psem trwa i rozwija się przez całe jego życie, a rozpoczyna w dniu, w którym pies do nas trafia. Opieka, wychowanie, wreszcie miłość mogą spowodować, że związek ten stanie się czymś nadzwyczajnym."

Mnisi z New Skate.

CERTYFIKATY UŻYTKOWOŚCI WYŻŁÓW za 2009 - Na stronie internetowej Klubu Wyżła www.klubwyzlow.pl zamieszczono aktualne zestawienie przyznanych wyżłom w 2009 roku Certyfikatów użytkowości. Na zamieszczonej liście 39 psów są dwa spaniele bretońskie - DUKAT Epaton z dyplomem II st. i BONA  ze Świętokrzyskiej Kępy z dyplomem I st. oba z konkursów Field Trials klubwyzlow.pl/?page_id=184

 


27.11.09 FIGA-MIGA Capo Vaticano - suka hodowlana. W rodowodzie Figi została zamieszczona informacja potwierdzająca Jej uprawnienia hodowlane.  W domu mamy już reproduktora a teraz  dołączyła do niego suka hodowlana. Zaczynamy rozważać nazwę dla naszej hodowli ,żeby móc dopełnić wkrótce czynności związanych z zarejestroaniem przydomka. To kolejny mały sukces jaki osiągnęliśmy na naszej drodze z psami, które zamieszkały pod naszym dachem. 
 
Wystawą w Kielcach zakończyliśmy drugi pełny sezon wystawowy Dukata i pierwszy sezon na ringach mniejszej Figi. Podsumowując - Dukata przygotowujemy 5 min przed wystawieniem dla Figi musimy poświęcić ok. 2 godz. w przeddzień i sporo więcej czasu na ostatnie upiększenie fryzury przed wejściem na ring, no ale przecież wiadomo, że kobiety spędzają więcej czasu przed lustrem 
 
Sezon 2009 zaliczamy do bardzo udanych, dużo nowych doświadczeń - wyjazd i udział w Crufts, przygotowanie i konkursy Dukata, udział w światowej wystawie w Bratysławie naszych obu psów zakończony ich dobrymi wynikami, nowy sposób wystawiania przez Anię mniejszego psa jakim jest Figa.
W naszej zabawie z psami rozwijamy portal, poznaliśmy nowe,ciekawe osoby a co najważniejsze nawiązaliśmy  trwałe przyjaźnie  
Wkrótce na stronie pojawi się nowa zakładka pytań  oraz odpowiedzi związanych z wyborem i zakupem spaniela bretońskiego oraz jego pierwszym szkoleniem. Zawarte w niej będą nasze sugestie oraz podpowiedzi jak najlepiej przygotować się na przyjęcie bretona w swoim domu i życiu.  
 

Kurs układania wyżłów do pracy w polu, dla przewodników psów 20-22.11.2009 Giuseppe Molinari - spotkanie rozpoczęło się w piątek częścią teoretyczną, wprowadzeniem menerów do prawidłowego ułożenia wyżła do pracy w polu. Omówiona została anatomia i ważne czynniki decydujące o dobrej pracy wyżła i jego użytkowości - nos, pasja, temperament, stójka. W sali konferencyjnej zgromadzoną grupę przewodników powitał i rozpoczął kurs Giuseppe Molinari. W sobotę od rana wszyscy udaliśmy się na pola, aby zobaczyć, omówić i ocenić pracę psów głównie pod kątem ich przygotowania do konkurencji Field Trials.   
Wyżły reprezentowane były przez waimary, wyżly niemieckie krótkowłose, pointery, setery: angliki ,irlandy i  gordony, młodego szorstkowłosego wyżła słowackiego, bretony a właściwie swojego bretona prezentował Giuseppe Molinari. Niestety  nasz Dukat ze względów zdrowotnych nie mógł  uczestniczyć w szkoleniu. 
 
Po południu zjedliśmy mały obiad a potem w całym gronie omówiona została jeszcze raz praca psów, zwrócono uwagę na najczęściej występujący błąd - zbyt małe posłuszeństwo psów. Po kończącej wykłady części wolnych pytań udaliśmy się na wspólną kolację a potem w pod grupach pogaduchy w sali kominkowej. Dzień minął przyjemnie, pogoda dopisała, psy miały możliwość pracy na sporej liczbie naturalnej zwierzyny - 14 bażantów i 15 stad kuropatw, liczne zające i sarny, które umożliwiały jakże ważną dla pracy wyżła naukę respektowania zwierzyny. Pomimo obaw przewodników, że psy mogą uciec obyło się bez większych niepokojących ucieczek.   W niiedzielne przedpołudnie odbyła się praca psów w polu uwzględniająca omówione uwagi, pogoda była już niestety trochę gorsza co można było zauważyć w znacznie mniejszej ilości stadek kuropatw i odnajdywanych bażantów.  Fotorelacja w zakładce Galeria Dukat -> Konkursy i inne spotkania -> Kurs pracy wyżłów 09.
 

24.10.2009 święto Św. Huberta w Łęczycy korzystając z zaproszenia a także wiedząc już, że dzień będzie sympatycznie spędzony, pojechaliśmy w sobotni poranek do Łęczycy na III obchody dnia Św. Huberta w Łęczycy. Miłym zaskoczeniem było dla Nas spotkanie i koncert zespołu Par Force. Już wcześniej mieliśmy okazję poznać dwóch sympatycznych Panów Łukasza i Darka, którzy w Nałęczowie umilali nam konkursowe chwile. To co usłyszeliśmy w Łęczycy było potwierdzeniem ich wspaniałych umiejętności i pasji z jaką grają na 'trompe de chasse'.  Przedpołudnie spędzilismy na rozmowach z hodowcami, pasjonatami i miłośnikami psów. Od godziny 13-ej w kościele oo Bernardynów odby wała się uroczysta msza Hubertowska, po mszy i pamiątkowych zdjęciach wszyscy przeszliśmy uliczkami Łęczycy do Zamku gdzie odbył się kolejny punkt programu dnia obchodów św. Huberta.

Po krótkiej przerwie wszyscy uczestnicy uroczystości udali się na Tumskie Łąki na których oglądaliśmy pokaz pracy sokoła z psem podsokolim (Pointerem), pokaz walki dzielnych muszkieterów, po czym oglądaliśmy wspaniale prezentowane tego dnia charty polskie i ich wyścig oraz bieg za zającem. Na zakończenie tej części programu a właściwie głównym punktem programu na łąkach tumskich była pogoń za lisem. Bieg odbywał się w trudnych technicznie warunkach, łąka była podmokła i śliska, nie obyło się bez upadku jednego z jeźdźców. 
 

Od godziny 17-ej na Zamku rozpoczęła się wystawna biesiada myśliwska dla uczestników i zaproszonych gości. Na stołach suto zastawionych wędlinami, sałatkami, ciastami ... każdy mógł wybrać coś dobrego dla siebie. Na zewnątrz serwowany był bigos i ciepłe napoje, a późnym wieczorem podano pieczone dziki.
 
Wieczorem przeszliśmy ponownie uliczkami Łęczycy do Kościoła oo Bernardynów na koncert organowy i trompe de chasse w wykonaniu Jacka Smoczyńskiego. Po drodze dowiedzieliśmy się, że w łęczyckim więzieniu, które od 2006 roku świeci pustkami nagrywane były sceny do filmu Vabank. Wspaniała muzyka organowa, którą zaprezentował Jan Bokszczanin była uwieńczeniem mile spędzonego dnia w Łęczycy.
 


18.10.2009 święto Św. Huberta w Spale po raz kolejny odwiedziliśmy i wzięliśmy udział w spalskim hubertusie. Nasza wizyta coprawda była tym razem krótsza, ale jak zwykle udana miła. Po 'oszczędnościach' w Bratysławie tym razem udało się dokonać miłych zakupów na towarzyszących imprezie stoiskach.
Ładna prezentacja sokolników rozpoczęła drugi dzień obchodów święta św. Huberta w Spale, po nich prezentowane były psy ras myśliwskich o których opowiadał i zapowiadał kolejno ubrany w kolorowy kontusz  Pan Zbigniew Skrzek były wstępem do pokazu różnego rodzaju zaprzęgów konnych. Imprezę umilało grzane wino i piwo oraz jak zwykle wspaniałe towarzystwo.

Niestety tym razem nie mogliśmy zostać dłużej aby zobaczyć świetnei prezentujących się jeźdźców którzy mieli zaplanowaną na godz. 16.00 pogoń za lisem.
   


Spaniel bretoński ok. 6 lat szuka domu - znaleziony we wrześniu w Jastrzębiu Zdroju spaniel bretoński poszukuje swojego właściciela bądź stałego domku. Pies mógł równie dobrze przybyć spoza czeskiej granicy.

(...) pomagam w szukaniu domku spanielkowi bretońskiemu 'Goldiemu'.
www.dogomania.pl/forum/f28/spaniel-bretonski-juz-w-dt-szukamy-ds-146328/
www.gieldaogloszen.pl/ogloszenie.php


Piesek został wyciągnięty ze schroniska w Jastrzębiu Zdroju, znaleziony na sąsiedniej ulicy. W schronie zupełnie nie dawał sobie rady, był strasznie chudy, przygnębiony, nie potrafił odnaleźć się w stadzie psów. Teraz piesek jest już bezpieczny w domku tymczasowym. Poszukujemy również dla niego nowego domu, chętnie u miłośnika rasy.
Goldi w domu tymczasowym okazał się psem idealnym, grzeczny, niekłopotliwy,nieagresywny, dobrze dogaduje się z psami, z dziećmi, nie niszczy, nie brudzi.Pies ideał po prostu. Tylko domku coś brak...
Bylibyśmy wdzięczni za jakąkolwiek pomoc, a najbardziej za pomoc w szukaniu najlepszego na świecie domku dla Goldiego. (...)


World Dog Show Bratyslava 2009 - za nami już pierwsza długa podróż pociagiem z psami którą zniosły bardzo dobrze, cały dzień spędzony pomiędzy ringami 3 (Uwe Fischer - epagneul breton) i 29 (Petru Muntean- chiński grzywacz) gdzie prezentowane były nasze psy. Z wyjazdu i udziału jesteśmy zadowoleni jak również z osiągniętych wyników na Światowej Wystawie naszych obu psów, ale jest ale... organizacja wystawy pozostawiała sporo do życzenia, a sędziowanie bretonów, mustrerlanderów i wnsz przez dojrzałego wiekiem i nie do końca sprawnego fizycznie niemieckiego sędziego wyprowadziło nas w końcu z równowagi. W chińskich grzywaczach śmietanka najlepszych psów, dobre, sprawne  ocenianie i miła atmosfera wokół trzech ringów, no cóż a bretony widać po stawce która nie zgłosiła się lub nie dojechała na wystawę   
W ciągu całego dnia udało nam się zobaczyć kilka ras które do tej pory mogliśmy obejrzeć tylko w czasopismach i albumach, stoiska wystawowe nie spowodowały 'szaleństwa zakupowego'. To chyba nasza pierwsza wystawa na której nic nie kupiliśmy i często wspominaliśmy nasz pobyt na Crufts-e, poziom tamtejszej wystawy, ogrom stoisk, atrakcyjność towarów i cen. No cóż mamy szansę na powtórzenie szaleństwa w końcu nominację na Crufts 2010 mamy już w kieszeni

Zdjęcia z wystawy w zakładce WDS Bratyslava 2009.
 


XXXII National Dog Show Epagneul Breton in France 2009 -  znalezione w Internecie filmiki z klubowej wystawy spanieli bretońskich we Francji w 2009 roku

Club de Epagneul Breton Delegation Gironde 2009:
03-04.10.2009 Regionalny Konkurs Pracy Wyżłów i Psów Myśliwskich Małych Ras Nałęczów/Lublin - znacznym zmianom uległy nasze plany weekendowe. Stan zdrowia Dukata oraz pozytywne zdiagnozowanie ostatniej kontuzji spowodowały, iż na spokojnie stanęliśmy do naszego pierwszego konkursu wielostronnego.  Figa z tego powodu miała trochę luzu i zamiast pokazywać się na wystawowym ringu szalała po polach i integrowała się z wyżłą częścią psiego klanu. Sprzyjająca jesienna pogoda która nie była tylko dobra, była bardzo dobra do pracy z wyżłem, spora ilość zwierzyny w łowisku oraz sam konkurs rozłożony na dwa dni umożliwiły nam 'spokojne' sprawdzenie sił w użytkowości naszego psa. W miłej atmosferze spędziliśmy te dni, podczas których zbieraliśmy cenne i życzliwe wskazówki od tych doświadczonych już przewodników psów a także od sędziów kynologicznych, którzy oceniali naszą pracę.

Całemu konkursowi towarzyszyła miła kynologiczna atmosfera, myśliwska muzyka dawkowana nam przez młodych pasjonatów umilała biesiadowanie, dodatkowo wspaniała organizacja a także ogromna ilość ufundowanych nagród były dodatkiem i motywacją do kolejnego pojawienia się na konkursie w Nałęczowie.  Wszystkich serdecznie pozdrawiamy, dziękujemy i gratulujemy. Fotorelacja w zakładce Galeria Dukat->Konkursy i inne spotkania->Konkurs Naleczow 09.

Wyniki Konkursu:

Wyżły wszechstronne
1. BRITA Żurawinowe Bagno - cf - 372 - I

Wyżły wielostronne
1. PUENTA
Koniczówka - cf - 257 - I
2. WICINA Harpol - si - 256 - I
3. ARO z Szerokiego Pola - wnk - 254 - I
4. TACHION Barba Pointa - P - 238 - II
5. FRITZ Duma Kazana - wwk - 228 - II
6. DUKAT Epaton - sb - 178 - III


BARD Sulania - P - wycofany
KARO Głuszczowe Bagno - cf -
wycofany

Płochacze klasa B
1. AGAT z Trzech Stawów (wachtelhund) - 251 - I
Płochacze klasa A
startował 1 pies gończy polski -
wycofany
 


Październik czas zacząć - I tak nadeszła jesień i wyczekiwany przez nas październik. Miesiąc zapowiada się intensywnie, ale bardzo ciekawie. Kontuzja Dukata, której jak na złość nie możemy zdiagnozować wyklucza nas do wzięcia udziału w kolejnym zaplanowanym konkursie. Do Nałęczowa pojedziemy kibicować i w dobrym wyżlim towarzystwie oddawać się rozmowom i przygotowanym atrakcjom towarzyszącym konkursowi. W tym samym czasie kiedy my będziemy odpoczywali po myśliwskiej biesiadzie mniejsza Figa będzie sprawdzała swoją urodę na wystawie w Nowym Dworze Mazowieckim. W klasie pośredniej konkurować będzie z Satyną Sasquehanna. Będzie to dla obu Panienek sprawdzian przed zbliżającą się Światową Wystawą Psów w Bratysławie na którą zgłosiliśmy nasze psy. W niedzielę 11 października od rana zmagać się będziemy bieganiem pomiędzy dwoma ringami. Figa zgłoszona do klasy pośredniej wystąpi z : Cashira Vivid Dell z Czech oraz Taijan Dreamer Overdrive ze Szwecji. Dukat pomimo, że zgłoszony przez nas do klasy użytkowej wpisany jest w klasie otwartej z biało-czarnym kolegą z Bułgarii JAK ot Hristozov oraz z psem z Chorwacji. W klasie Working wystąpią ze swoimi psami dwaj znani menerzy z Włoch i Chorwacji. Do klasy Championów zgłoszonych zostało 8 psów z Włoch, Grecji, Chorwacji, Serbii i Bułgarii. W sukach championkach wystąpi m.in. piękność ze Szwecji. 
 

26.09.2009 Regionalny Konkurs Pracy Wyżłów SIENNO/Radom - Konkurs odbył się w piękny słoneczny jesienny dzień. Nam niestety ze względu na ostatnie zdrowotne 'przygody' Dukata niedane było stanąć do oceny tego dnia. Cóż innego nam pozostało, w domu wysiedzieć nie mogliśmy, pojechaliśmy  przynajmniej pooglądać sobie pozostałe zgłoszone do tego konkursu psy. Miło było popatrzeć na weteranki konkursowe SENII I BRITĘ oraz na młodsze ich dzieci, właściciwie córki Puentę i Mewę.  
Psy do konkursu były świetnie przygotowane przez Przewodników, którym widać było konkursowa zabawa sprawiała wiele przyjemności. Woda i małe pole nie sprawiały psom większych problemów natomiast praca w dużym polu okazała się dość trudna z powodu gorącego dnia i małej ilości zwierzyny. Ocena sędziów była dostosowana do panujących na konkursie warunków.
Z 11 startujących tego dnia wyżłów, 9 otrzymało dyplomy w tym aż 5 psów dyplom I stopnia. Ula z Heder otrzymały wniosek na CPC i wyróżnienie dla najlepszego Menera tego Konkursu.

Gratulacje i dalszych sukcesów dla obu Pań oraz dla pozostałych wygranych. Fotorelacja w zakładce Galeria Dukat->Konkursy i inne spotkania->Konkurs Sienno 2009.

Wyniki Konkursu:
1. HEDER MoonEyes - wnk - 261 - I - CPC
2. PUENTA Koniczówka - cf - 256 - I
3. BRITA Zórawinowe Bagno - cf - 253 - I

4. ARO z Szerokiego Pola - wnk - 245 - I
5. SENII z Bartkowego Ługu - cf - 241 - I
6. DRINA z Czarnego Dworu - wnk - 225 - III
7. MEWA Barłóg - cf - 222 - III
8. FURIA CZARNY DWÓR ze Skolnitego - wnk - 216 - III
9. TOX z Polickiego Lasu - wnsz - 202 - III

TALIZMAN Barba Pronta - P - wycofany
GREECE - Natolińskie Wzgorza - GS -
wycofana
 


11-12.09.2009 Krajowa Stołeczna Wystawa Psów - weekend zaczynamy intensywnie i z podwójnymi sukcesami. W piątek Dukat w bardzo ładnym stylu zdobywa Zwycięstwo Rasy, bretony tego dnia reprezentowały: w szczeniętach Dżery z Leśnego Potoku -z oceną WO, Dukat - NDPwR, CWC i BOB, Candy - oc. doskonała lokata I i Jamena-Diamena w tej samej klasie pośredniej zajęła II lokatę również z oceną doskonałą. Finały grupy VII wygrywają seterowaci wyspiarze: pierwszy jest  szkocki gordon drugi rudy irlandzki seter i trzeci elegancki anglik. Niestety w takiej eleganckiej stawce miejsca na podium dla mało widowiskowego bretona zabrakło :-(   
Figa w pochmurny sobotni poranek staje do ringu z bardziej doświadczoną Quintessence of Love. Okazuje się, że tego dnia Figa czuje się w ringu pewnie, wesoło biega, ładnie pokazuje na stoliku co owocuje lokatą I z oceną doskonałą.  W porównaniu suk Figa przegrywa z bardziej doświadczoną starszą 'siostrą' Rewelacją Capo Vaticano. Sukces naszej hodowczyni podwójny a my jesteśmy zadowoleni z bardzo ładnego występu Figi i ładnego wystawiania psów przez Anię. 
Dodatkowo usatysfakcjonowana została sukcesem Figi licznie przybyła i dopingująca jej występ rodzinna widownia, której za przyjazd bardzo dziękujemy ! Dziękujemy również wspaniałej Ilonce za pomoc i wiele cennych rad w przygotowaniu obu dziewczyn do występu na ringu. Druga część weekendu planowana jest na odpoczywanie i przygotowania Dukata do zbliżających się konkursów. 
Zapraszam do galerii i do zobaczenia wkrótce !Wsparcie dla Kasi Wolińskiej - 18-letnia wolontariuszka z CZD choruje na bardzo rzadki zespół Jaddassona, chorobę postępującą która nie ułatwia życia Kasi. Pomimo tego Kasia nie poddaje się i próbuje walczyć o swoje normalne życie, edukację i pracę - na które nie ma większych szans mieszkając w malutkim miasteczku Szczebrzeszyn. Od paru dni działa strona internetowa Kasi, na której przy pomocy Fundacji Normalna Przyszłość Kasia zbiera pieniądze na dostosowane do osób niepełnosprawnych mieszkanie w Warszawie, gdzie mogłaby studiować i pracować pomimo swej niepełnosprawności.
Zapraszamy na stronę internetową Kasi - być może ktoś z Was będzie mógł i chciał pomóc, im więcej osób dowie się o akcji, tym większe szanse na spełnienie marzeń Kasi.
Link do strony:
mojdommojaprzyszlosc.i-rpg.net
 

31.08.2009 Młode sb w hodowli Epaton  - informacja została usunięta.  Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć


zdjęcia usunięto na życzenie hodowli Epaton


CAIA Theogonia Black FCI wnk - w domu naszych przyjaciół od nie dawna zamieszkała urocza suczka Kaja. Nowi właściciele bardzo profesjonalnie przygotowali się na przyjęcie nowej lokatorki u siebie w domu zgłębiając wcześniej przekazaną im literaturę i podstawową wiedzę. Dziękujemy hodowczyni za pomoc i profesjonalizm w przygotowaniu i przekazaniu suczki do nowego domu.
W hodowli Theogonia są jeszcze dostępne pieski
www.theogonia.com.pl      

Poniżej zdjęcia Kai już w nowym domu:16.08.2009 Piotrków Trybunalski Krajowa Wystawa Psów Myśliwskich. Na tej wystawie startujemy w klasie użytkowej otrzymując od sędziego Andrzeja Brabletza ocenę doskonałą i awans do finału wyboru Najpiękniejszego Psa Użytkowego, Zwyciestwo Rasy jest dla Macha startującego w klasie championów, w klasie otwartej startuje włoski biało-pomarańczowy NATO.
Podczas popołudniowych konkurencji finałowych sędzia Aleksander Skrzyński wybiera Nas do finałowej piątki (dwa wnk, posokowca hanowerskiego, spaniela bretońskiego i foksteriera szorstkowłosego).  Na podium stają dwa wnk i posokowiec hanowerski. Ładny występ w gronie aktywnych myśliwych jest dla Nas dużym zadowoleniem na tej wystawie.
Upał tego dnia dał się we znaki zarówno nam jak i psom, ale miła atmosfera i towarzystwo zaprzyjaźnionych osób i hodowców było powodem do kolejnego sympatycznie spędzonego dnia z naszymi psami.Wakacje 2009 - warszawska wystawa za nami, Dukat nie był zgłaszany z czego jesteśmy bardzo zadowolone. Nie podobał nam się (i nie tylko nam) stronniczy sposób oceniania ani końcowa ocena stawki zgłoszonych tego dnia bretonów. U grzywaczy też małe zaskoczenie w ocenie suk z klasy młodzieży, pomimo rozczarowań udało nam się zpędzić miły dzień w miłym towarzystwie.

Za nami już wyjazdy wakacyjne. Nasz urlop był, jak to ktoś zaprzyjaźniony powiedział - 'pod psem' mieliśmy okazję oglądać z pokoju hotelowego ale również w okolicy 'maltańskie' wyżły w pracy z ubogim ptactwem i w pracy ze swoimi przewodnikami. Zadowoleni byliśmy z faktu, że nasze pociechy odpoczywały tego lata pod Warszawą w pensjonacie Psy u Ani
www.psyuani.waw.pl, który gorąco polecamy i rekomendujemy. W miłej, spokojnej, rodzinnej atmosferze w otoczeniu atrakcyjnych zapachowo terenów, dobranego towarzystwa i dłuuuugich spacerów nasze psy spędziły kilka dni pod okiem osoby, która w swoją pracę wkłada dużo serca. Dukat i Figa pozostawione kilkakrotnie tego lata chętnie powracają i czują się u Ani doskonale. Aniu, dziękujemy za opiekę nad naszymi psami.

Po powrocie z tygodniowej rozłąki stęsknieni i zadowoleni z możiwośći wspólnego wyjazdu spędziliśmy gościnnie za  przyzwoleniem Joanny Bohdziun z łódzkiej szkoły przewodników psów
www.jb-szkola.pl kilka dni w przygotowanym ponownie tego lata specjalistycznym szkoleniu przygotowującym psy i przewodników do konkursu pracy wyżłów. Ponownie Joanna zaskoczyła nas ogromnym profesjonlizmem i dużym zaangażowaniem w pracę z przewodnikami psów i nacisk na prawidłowe zrozumienie czworonożnych istot z którymi mamy przyjemnośc pracować, przebywać, cieszyć się z kontaktu z nimi.

Zajęcia praktyczne, (te na które wszyscy czekają i po których wszyscy wracają zmęczeni) pracy z wyżłami prowadził już po raz kolejny sędzia pracy psów myśliwskich - Zbigniew Didoch, który bardzo dokładnie wskazywał na prawidłową pracę i przygotowanie do konkursów. Program użytkowego nauczania właścicieli psów myśliwskich w prosty i przystępny sposób przekazywany przez Pana Zbyszka za pomocą podstawowych ćwiczeń i ich dopasowanie do typu i temperamentu psów wzbudza zaufanie właścicieli i wielokrotnie odkrywa przed nami potencjał tzw. użytkowość naszych psów. Te z kolei jak 'zaczarowane' wpatrzone w swojego wykładowcę siedzą i słuchają starając się wszystko zrozumieć bo gdy już zostaną wywołane do zadania będą się mogły wykazać swoimi umiejętnościami. Przecież tak pilnie słuchały, a że nie wyszło następnym razem na pewno zadanie będzie lepiej wykonane.
I tak ku uciesze wszystkich minęły 3 dni intensywnej pracy w wodzie i na polu. Za możliwość uczestnictwa serdecznie dziękujęmy ! Każde spotkanie w tak miłym i profesjonalnym gronie jest dla nas nowym doświadczeniem i miłą formą spędzenia wolnego czasu.  
 
Zdjęcia z warsztatów zamieszczamy w zakładce Warsztaty MPM -> Sulejów 2009
 


Czerwiec 2009 - deszczowa pogoda, kilka ważnych rodzinnych uroczystości, weekend Bożego Ciała i koniec roku szkolnego dzieję się trochę i czasu ciągle brakuje. 7 czerwca planowana była wystawa w Płocku, jednak ze względu na deszcz i przewrotną pogodę zdecydowaliśmy się na pozostanie w domu i wszyscy świętowaliśmy 'dzień lenia'. 
Atrakcji nam nie brakuje, na zaproszenie Hodowcy udało nam się zobaczyć lisa i sprawdzić przy tym reakcję Dukata na rudego dzikuska. Mniejsza Figa była równie zainteresowana większym od siebie rudzielcem jednak najbardziej interesowały ją szalenstwa z bretonami. Wypadałoby dodać, że Boni Epaton już na dniach pozbędzie się ogromnego brzychalca i w hodowli Epaton przybędzie kilkaaaaa małych słodkich spanieli bretońskich. 
Przed nami jeszcze w czerwcu egzamin na asystenta instruktora dogoterapii oraz wystawa w Krakowie na którą wybieramy się eksperymentalnie pociągiem. A potem wyczekiwane wakacje !!!

 

 


ZAPOWIEDZI MIOTU Spaniela Bretońskiego - informacja została usunięta. 


24.05.2009 Radom - XX Krajowa Wystawa Psów, Bretony sędziowała Pani Krystyna Opara a grzywacze Pani Wanda Kowalska. Dukat po raz pierwszy wystąpił w klasie użytkowej otrzymując tytuły CWC, NdpwR. Po nim do oceny stanęły 3 suki: w młodzieży Jamena-Diamena z Leśnego Potoku z oceną chyba bdb, w klasie pośredniej znajoma Candy z oceną doskonałą a w otwartej Birma Ze Świętokrzyskiej Kępy, która wygrała porównanie w sukach otrzymując tytuły NdswR, wniosek na CWC. W porównaniu psa i suki wygrał Dukat otrzymując Zw.Rasy-BOB. Oba psy najwyraźniej - zauważyła to nawet Pani sędzia przypadły sobie do gustu, niestety z amorów nic nie wyniknie ze względu na bliskie pokrewieństwo. Tatą obojga jest jeden i ten sam MACHO.  
Potem spokojnie czekałyśmy już na ocenę mniejszej Figi, która w swojej klasie miała najliczniejszą stawkę 8 młodych panien. Sędzia długo oddzielała powder puffy od łysolek stawiając jedne po lewej drugie po prawej stronie nie wiedząc czemu taka selekcja w ocenie miała służyć. Figa otrzymała ocenę doskonałą bez lokaty, natomiast na miejscach 1-4 stanęły same suczki łyse  
Po ładnym występie Dukata w BIS-ach odebraniu pucharu i zapakowaniu towarzystwa do samochodu nastapił odwrót do domu. Kolejny ładny dzień spędzony w miłym towarzystwie.
 

15.05.2009 - dzisiaj za nami udany dzień Od 6-ciu dni poszukujemy zbiegłego z ogródka żółwia, dzisiaj ok. południa Dukat zaczął zachowywać się w domu 'niegrzecznie' co mu się normalnie nie przytrafia: uderzał mnie nosem w nogę, przesuwał moje krzesło, kręcił się pod biurkiem, poszczekiwał... w końcu zdenerwowana zeszłam z nim na dół.  Dukat cały szczęśliwy zrobił szybki przegląd ogródka i pomiędzy tujkami zacząć znowu szczekać, podskakiwać w taki sposób, abym zwróciła na niego uwagę. Coś mnie tknęło, idę do tych krzaków Dukat się odsuwa żeby mnie przepuścić, ale dalej szczeka i podskakuje ja odsłaniam gałęzie i co widzę ??? tak, tak machającego głową w pełnym uśmiechu żółwia błagającego żeby w końcu zabrać go do ciepłego terrarium. Sięgając przez ogrodzenie wzięłam 'zbiega' do domu, Dukat dostał wielką pochwałę, bardzo się ucieszył a potem jak już żółwia wkładałam do terrarium to obszczekał go i biednemu Ickowi dostała się porządna bura za zwianie z domu. No bo kto to słyszał, żeby porządny pies myśliwski szukał żółwia po krzaczorach
Potem zadowolony, że stan stada znowu się zgadza leżał sobie nasz Dukat spokojnie w salonie na swoim miejscu zwanym kanapą, ojjj wiem co sobie teraz niektórzy pomyślą, ale zasłużył !

Po popołudniu z dwoma psami pojawiłyśmy się w lecznicy u dr. Niziołka. Oba psy bardzo spokojnie i dobrze zniosły badanie przeglądowe w kierunku wad serca. Ania dzielnie spisała się z Figą a ja z 'nakręconym' Dukatem tym razem zainteresowanym zapachami w gabinecie wet-a.
U obu psów wykluczone zostały wady serca. Dukaś otrzymał wskazania do przygotowania go przed sezonem jesiennym. Dzień zakończony szkoleniem dogoterapeutycznym pod okiem Baritiusa.

03.05.2009 Łódź - ukończony Championat Polski sędzia Adam Stasiak. Nasz 3 dniowy weekend majowy zakończyliśmy na jubileuszowej Międzynarodowej Wystawie Psów w Łodzi. Po bardzo wnikliwym poddaniu ocenie wszystkich startujących tego dnia bretonów, Dukat zakończył swój dorosły Championat, uzyskując ocenę doskonałą tytuł Najlepszego dorosłego psa w rasie oraz Zwyciestwo Rasy do którego stanął z biało-pomarańczową Candy. Pozostałe suki z klasy otwartej uzyskały oceny: Afera - bdb a Roksa ocenę dostateczną. 
 
Jak to w zwyczaju wystaw bywa pozostały czas spędziliśmy w miłym towarzystwie znajomych i nowych znajomych. Wspólne rozmowy a o czym .... jak nie o psach. Gorąco pozdrawiamy i do zobaczenia ! Zdjęcia z wystawy w galeriach psów.

18.04.2009 Częstochowa - poświąteczna wycieczka rozpoczynająca letni sezon na otwartych ringach. Piękna pogoda i pozytywne nastawienie całej rodziny okazały się być zawodne.... Fatalna organizacja wystawy, korki, ogólny zamęt, samochody tuż przy ringach, kurz, niekompetencja niektórych sędziów w ocenianiu... można by jeszcze wyliczać.

Miłym akcentem tego dnia był mile spędzony czas w gronie nowych właścicieli bretonów z Częstochowy, których serdecznie pozdrawiamy!
 

Wielkanocne życzenia  - całą rodziną życzymy pogodnych, radosnych, zdrowych oraz spokojnych chwil w gronie najlbiższych a także smacznego jajka i mokrego dyngusa dla wszystkich sympatyków i przyjaciół naszych obu pupili.
 

Międzynarodowy Konkurs Field Trials Wyżłów kontynentalnych, dzień PL, BUSKO 6.04.2009 - za nami pierwszy zaliczony konkurs :-) W Busku na Międzynarodowych Field Trialsach przy bardzo dobrej pogodzie, ładnych terenach i obfitej zwierzynie Dukat wypracował dyplom II stopnia. Było to dla Nas duże wyzwanie, gdyż stawka i wyszkolenie psów było perfekcyjne. Pies z dużą pasją, dobrą pracą ... Pańcie trzeba wysłać na szkolenie ;-) to opinia komisji sędziowskiej jaką otrzymaliśmy i gratulacje od zawodników naszej grupy.

W Busku po konkursie odbyło się również małe zebranie osób zainteresowanych powołaniem Klubu a ostatecznie ustaliliśmy, że Polskiego Amatorskiego Koła EB. Na chwilę obecną dopracowany będzie statut Koła, w dalszym ciagu szukamy nowych członków i sympatyków rasy EB.
Na spotkaniu padła propozycja wspólnych warsztatów zakończonych konkursem w ostatnim tygodniu sierpnia. Wszystkich zainteresowanych udzialem prosimy o kontakt, ilość miejsc będzie ograniczona.
 

Szczenięta grzywacza chińskiego - w zaprzyjażnionej hodowli INNOWACJA FCI są jeszcze dostępne dwie urocze bezwłose suczki o słodkich imionach  Diablica i Złośnica, ich zdjęcia można zobaczyć www.chinesecrested.no/en/registry/83213/Autentyczna+Diablica+Innowacja.html oraz www.chinesecrested.no/en/registry/84107/Anormalna+Zlosnica+Innowacja.html. Wszystkie pytania proszę kierować na adres mailowy ilonaangielska@wp.pl. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
                         
W hodowli INNOWACJA FCI przyszły na świat szczenięta grzywacza chińskiego - 2 pieski i 2 suczki owłosione (powder puff) oraz 2 suczki bezwłose (hairliness). Szczenieta są z przemyślanego skojarzenia po pięknych i utytułowanych rodzicach, a matka ich pracuje w dogoterapii (to koleżanka Dukata i Figi).
Szczenięta przechodzą starannie zaplanowaną socjalizację (Stymulację neurologiczną i Złotą 12-stkę M.Hughes). Zdjęcia i informacje na stronie hodowli INNOWACJA FCI
www.innowacja.zwierzetaludziom.pl lub kontakt na maila ilonaangielska@wp.pl. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
 

20-22.03.2009 Katowice Wystawa rozpoczynajaca drugi sezon Dukata oraz pierwsze poważne wystawianie FIGI. Pierwszy dzień wystawy w Katowicach zakończony sukcesami Dukata (CWC, CACIB i kwalifikacja na Crufts 2010), natomiast FIGA w pięknym stylu dopełniła 3 miejscem (medal brązowy) w klasie młodzieży nasz udany pobyt w Katowicach. Wyniki obu naszych medalistów w zakładce Osiągnięcia a zdjęcia w Galeriach z wystaw Dukata i Figi. 
 POLSKIE AMATORSKIE KOŁO EPAGNEUL BRETON - serdecznie dziękujemy za zainteresowanie Klubem EB i przesłanie deklaracji.
Miłośnikom psów wszystkich ras a także wyżłów i najmniejszych z braci bretonów przekazujemy informację, iż zmianie ulega forma organizacji i tym samym na dniach rozpoczynie swoją działalność P.A.K.E.B.
Wszystkich chętnych (nie ma potrzeby przynależności do ZKwP) prosimy o kontakt mailowy na adres
info@dukat-epaton.pl Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć  
z podaniem: Imienia i nazwiska, numeru telefonu kontaktowego a także adresu mailowego.
Osobom, które przesłały deklaracje wszystkie informacje zostaną przesłane wkrótce drogą mailową.

 


Crufts 2009 - zacznijmy od początku. Z domu jak zwykle wyjechaliśmy z opoźnieniem, droga z Warszawy była przyzwoita, pogoda i humory nam dopisywały. Przed granicą tradycyjnie ostatnie tańsze tankowanie i polski obiad. Przed samochodem 'napadły' na Dukata 3 lokalne burki, wszyscy musieliśmy reagować żeby ten ładnie wyprasowany 'psi garniturek' nie ulegl rozszarpaniu. Pogoda pod koniec dnia popsuła się i deszcz utrudniał nam jazdę do miejsca gdzie czekala na nas zniecierpliwiona rodzina. Dukat podjadł trochę smakołyków i wieczorny spacer odbył z chłopcami w pobliskim parku. Rano w deszczowej pogodzie jedziemy w kierunku |Eurotuelu. Holandia i Belgia są dla nas chyba bardziej przyjazne i oferują nam wiosenne słoneczko. Dukat z Anią spią i zerkają tylko co jakiś czas przez okna samochodu. Przejazd pociągiem przez Eurotunel był dla wszystkich nowym ciekawym doswiadczeniem. Po sprawdzeniu naszych dokumentów zgodnie z oznaczeniami wjechaliśmy do wagonu pociagu, ktory w przeciagu 20-30 min przewiozł nas pod Kanałem La Manche do Anglii. Wyjazd z wagonu był organizacyjnie rownie dobrze przygotowany jak we Francji,  przemyślanym zjazdem, aby bezkonfliktowo wjechać w lewostronny ruch dojechaliśmy po 4 godzinach jazdy na miejsce.  Zaopatrzeni oboje w dobre telefony marki blackberry po drodze odpowiadamy na maile, wysyłamy sms-y, informujemy bliskich o naszych etapach podróży. Pogoda w Anglii była zadziwiająco ładna, 14 stopni, słoneczko pomimo zmęczenia podróż mija nam bardzo dobrze. Do hotelu, który mieści się na terenie targów udalo nam się dojechać bez błądzenia. Hotel nowiutenki bezpośrednio przy halach targowych, wszędzie pachniało nowością i brakiem organizacji. Krótki spacer i rekonesans okolicy, udało nam się wejść już dzisiaj do hali i poćwiczyć na ringu. Nie obyło się bez pierwszych zakupow - w końcu jesteśmy posiadaczami ksiażki o bretonach i mamy piękną ringowke :-) potem już tylko kolacja w hotelowej restauracji i zasłuzony odpoczynek.
 

Crufts 2009 Day 3 - Gundog Group 7.03.2009  sędzia Mrs M.B. Reeves hala 4 ring 24 -  wczesna pobudka, angielskie śniadanie i pora  na wystawę. Zimne angielskie powitanie na poczatek dnia i stawka 62 bretonów na swoich miejscach przygotowywała się do swoich wystepów. Psy były w rożnym typie (duże, małe, czarno-białe, tricolory, z ogonami i tak jak nasz bez) wiele osób z ciekawości podchodziło do nas i wypytywało o Dukata. Nasza para bardzo ładnie prezentowała się w obu klasach do których zostali zgłoszeni. W typie oceniającej nas Sędzi są psy o umaszczeniu biało-pomarańczowym i intensywnie łaciate, okazałe 'zadbane' po zimie.  No cóż, my tego nie wiedzieliśmy:-( Udało nam się uzyskać opis od Pani Reeves pomimo, że nie jest to stosowane w Anglii, jak nam powiedziała to są jej preferencje i je szczerze przekazuje. Cieszy się, że przyjechaliśmy i miło jej będzie widzieć nas jeszcze w Anglii. Zwyciestwo Rasy zostaje w rękach doswiadczonej znanej pary - SH CH RAOUL DU SULON AT BRITTYHILL (02.03.00)  MR M. & MRS P. BEAVEN  http://crufts.fossedata.co.uk/Breed.asp?ShowYear=2009&GroupID=GUN&ScheduleID=110 z czym ani my ani wiele osób się nie zgadza, to znaczy że nie mamy najgorszego oka ;-) Potem maŁy obiadek, aby odetchnąć i odpocząć chwilę, przekazać informacje do kraju. Bedąc na Crufts-e ważną zasadą jest pilnowanie swojego psa, który ma specjalnie przygotowane miejsce w boksie oznaczone swoim numerem startowym. Tak więc dzielimy się w podgrupy - pilnującą i kupującą i oddajemy się w pełni urokowi powystawowych zakupów. Po lunchu Dukat prezentuje się już w kamizelce Stowarzyszenia Zwierzeta Ludziom dzięki czemu wzbudza jeszcze wieksze uznanie wsród lokalnej konkurencji :-) Zadowoleni z zakupów: wybór i atrakcyjność cen z okazji targów odbija się na naszych kieszeniach i kartach ;-) udaliśmy się na ring główny gdzie odbywaly się finały - flyball, obedience oraz wspaniały choreograficznie pokaz 16 retriverów i przewodników - southern golden retriver display team, następnie pokaz najlepszego Gamekeepers'a oraz wybór zwycięzcy Gundog Group. Oceny na ringu dokonywał Chris Bexon specjalista od seterów angielskich i sussex spanieli. Oto finaliści grupy, choć wszystkie psy prezentowały się na ringu rewelacyjnie:
1. wyżeł węgierski - SH CH/AUST CH HUNGARGUNN BEAR IT'N MIND
2. wyżeł waimarski - SH CH ANSONA GAMEKEEPER AT AARRANZ JW ShCM
3. springer spaniel - TRIMERE TALKING POINT OF ALLENIE JW
4. wyżeł niemiecki szorstkowłosy - CH/NED CH FREDDY VOM KAPELLENHOF AT BAREVE (IMP)
Koniec dnia pełnego wspaniałych atrakcji i nowych doświadczeń zakończyliśmy piwem, kolacją oraz pysznym deserem w hotelowej restauracji. Wszyscy bardzo zmęczeni szybko usypiamy, aby nast. dnia cieszyć się urokami pobytu w ciekawym miejscu wypełnionym pięknymi psami. 

Niedziela 8 marca Dzień Kobiet, udało nam się dłużej pospać, spokojnie delektować angielskim bufetem śniadaniowym tradycyjnie zaopatrzonym w bacon, jajka, kiełbaski, fasolę, pieczarki ale również w ser, wedlinę i różnego rodzaju konfleksy. W pokoju ustalamy plan dnia i zaczynamy jego realizację począwszy od zwiedzania hal 2, 1 i 5 których wczoraj nie udało nam się odwiedzić. Korzystając z okazji Dnia Kobiet udaje nam się otrzymać praktyczne 'psie prezenty' zamiast symbolicznego kwiatka.  W przerwie mały lunch i dzielimy się w podgrupyjedna odpowiedzialna za psa, druga kontynuujaca zwiedzanie i zakupy. 
Po 17-stej udajemy się już wszyscy na ring główny gdzie odbywają się Finały Młodych Prezenterów, ktore wygrywa brazylijka. Następnie kolejny finał ... a po nim wspaniały pokaz tańca z psem. Po tych atrakcjach odbywa się siedziowanie dzisiejszych grup - Working i Pastoral. Oficjalnym powitaniem orkiestry i przedstawieniem sedziego głównego Best in Show Crufts 2009 Petera Greena zwycięzcy Crufts 2003 sędziujacego również u nas w Polsce teriery odbywa się final do którego stają zwyciezcy wszystkich grup: terrier, hound, toy, utility, gundog, working and pastoral.

Po atrakcyjnej prezentacji psów zwyciezcą :
Best in Show Crufts 2009 jest SEALYHAM TERRIER AM/CAN/SU CH EFBE'S HIDALGO AT GOODSPICE [ATC AJ01056CAN, 
Reserve Best in Show Crufts 2009 otrzymuje POODLE (STANDARD)  CH/AM CH AFTERGLOW THE BIG TEASE. 
http://crufts.fossedata.co.uk/ 
potem był Papilon QUEEN BLESS JP ROYAL CONNECTION [ATC AJ01137JPN], nasz upatrzony Wyżeł Węgierski, Boxer CH WINUWUK LUST AT FIRST SIGHT i faworyt rodziny Old English Sheepdog AM CH VILLAS CRUELLA AT DIZZNY [ATC AJ01198USA]
http://crufts.fossedata.co.uk/Breed.asp?ShowYear=2009&GroupID=PAS&ScheduleID=187

Tradycyjnie cieżko nam wstać rano a mamy wykupione bilety na określoną odprawę w Eurotunelu. Każdy jest odpowiedzialny za swoje zadania i w ustalonej kolejności je śniadanie, zajmuje się psem i pakuje samochód który na szczęście jest bardzo pakowny ;-) Wyruszamy w drogę powrotną, 4 godziny do eurotunelu, maly stres, na szczęście po drodze udaje nam się ominąć korki do Birmingham i Londynu przejeżdżamy przez bridge za który opłata wynosi 1,5 funta.
Spóźnieni dojeżdżamy do odprawy, bez kombinacji inych rozwiązań przejazdu bez problemu otrzymujemy miejsce na najbliższy wolny pociąg, który odjeżdża za 20 minut. Super szybka kawa na drogę ostatnia wizytacja WC i odprawa do pociągu. Do wagonu wjeżdąają samochody jeden po drugim, ustawiane blisko siebie w swoich przedziałach po 4 w każdym. Przeprawa przez tunel trwa  zaledwie 20 min razem z odprawą to czas ok. 40 minut.
Wyjeżdzamy w słonecznej Francji, jadac dalej taniej tankujemy w Belgii, przejeżdżamy Holandię i jedziemy przez Niemcy, które znowu witają nas deszczem.  Około 23-ciej przejeżdżamy granicę, decyzja o noclegu jest rozsądna, gdyż deszcz ze śniegiem utrudniają drogę. Przed wyjazdem patrząc na prognowy pogody zapadła decyzja o zmianie opn na letnie. Rano po ciężkim wstawaniu wyruszamy w ostatni odcinek drogi prowadzący do domu. Na autostradzie mijamy kilka poważnie rozbitych samochodów, jadziemy powoli gdyż na termometrze widać tylko 1,5 C na drodze gołoledź i błoto pośniegowe. Za oknem ostatnie widoki pól które z zainteresowaniem ogląda Dukat. W domu czekała na nas stęskniona Figa i ugotowany domowy obiad. Zdjęcia z wystawy będą wkrótce w zakładce Galeria Crufts 2009.

 


Przed Crufts-em - oj dużo się dzieje a czasu mało żeby wszystko opisać. Zacznę od początku czyli ostatniego piątku, kiedy to z domu na krótkie wakacje zniknęła Figa. Spokojnie :-) nic się nie stało o czym też nie wiedziałem, aż mnie nie oświeciło że moim właścicielom nie podobają się zaloty do mojej współspaczki, ciągle powtarzają o jakimś 'bałaganie' który mógłby się narobić gdybym bardziej przy niej pobiegał, a ona w tej pierwszej cieczce taka jest atrakcyjna.
W piątek zdałem na ile się dało - naprawdę czy oni akurat dzisiaj musieli wymyślać ten egzamin, sztuczek im się zachciało a ja miałem inne plany na wieczór. Kto jak kto, ale żeby ta moja najmłodsza Pani nie rozumiała zakochanego młodzieńca ;-) No dobra dla świętego spokoju zaliczyłem wszystko żeby mieć to z głowy i szybciej jechać do domu, bo może już wróciła?! W sobotę rano samochód spakowany i powiedzieli że ważna wystawa, próba generalna i coś tam jeszcze . Po południu dojechalismy na miejsce, może po Figę jechaliśmy tak daleko pomyślałem sobie. Wystawa Chamionów w Lesznie była dobrze przygotowana, zapachy na ringu moich poprzedników a może gdzieś tak Figę odnajdę w tym tłumie ? Moja młodsza koleżanka Candy była równie atrakcyjna i chwilowo postanowiłem przy porównaniu, że może wykorzystam okazję i z braku Figi uda mi się oczarować Candy. Chyba Państwo nie byli zadowoleni z mojego pomysłu bo miny mieli skwaszone i od razu do pionu i posłuszeństwa zaczęli mnie przywoływać. 
W poniedziałek sobie 'w polu popracowałem', Figi dalej nie ma gdzie on ana tyle dni pojechała ? We wtorek coś mnie tknęło i jchyba uż wiem, to ja tu się męczę a ona ... odpoczywa i leniuchuje w towarzystwie dwóch kocic brrrr
We wtorem byłem na zajęciach w CZD jakie one wszystkie są słodkie i sympatyczne. Były śmieszne i nowe zabawy a na koniec sesja zdjęciowa, którą zamieścimy oczywiście w naszej galerii.
A potem kolejna niespodzianka, w drodze do domu zatrzymujemy się u mojej Kochanej Pani Ani, ale ale gdzie ona mnie prowadzi ??? o nie kapiel ! Dobra jestem spokojny, woda była ciepła a masowanie i szampon nie takie straszne, w końcu muszę się jakoś zachowywać, facet jestem a Pani Ania oh jaki ona ma głos ...  Po tych strasznych odgłosach suszarki to mam jedwabisty i lśniący 'garniturek' oh może jednak znajdzie się jakaś kandydatka, która odpowiadać będzie tym moim wymagającym właścicielom ?!
Znowu widzę, że się pakują jest tego więcej niż normalnie, mówią o długiej podróży, zabraniu wszystkich papierów, apteczki, aparatu i jedzenia oj tego niech tylko nie zapomną i że ruszamy w długą drogę do Birmingham na Crufts 2009 ... co się będzie działo opowiem jak wrócę.
Proszę trzymać w sobotę mocno kciuki i życzyć powodzenia !
 

22, 27 luty 2009 - część 1 i 2 egzaminu na psa terapeutę zaliczona. W zimne niedzielne popołudnie w drugiej grupie psów, Dukat przystąpił do 1 części egzaminu na psa terapeutę z ważnego elementu jakim jest posłuszeństwo.  8 zadań jakie były do wykonania Ania z Dukatem wykonali wszystkie w bardzo ładnym stylu, no powiedzmy pierwsze zadanie z błędów Ani, Szanowna Komisja nie zaliczyła na 100 %, ale cała reszta zadań wypadła im bardzo dobrze. Obojgu należą sie gromne gratulacje,  uściski i duże kościste nagrody. Kolejna część teoretyczna egzaminu zaliczona została w piątek na sali rehabilitacyjnej CZD. W małym stresie spowodowanym niespodziewaną zachcianką Dukata egzamin z wynikiem bardzo dobrym został również zaliczony. Czekamy teraz na przesłanie podsumowania i uwag Szanownej Komisji ;-)
 

21 luty 2009 - 2 urodziny Dukata - oj działo sie dzisiaj, na początek był udany długi spacer na którym wystawiłem dużego zająca a na koniec zadowoliłem Panią swoją piekną stójką do 6 dorodnych kaczuch, które w naszym strumyku sobie zimują.  Po sjeście dostałem urodzinową kość, którą przy okazji odświeżyłem swój oddech a na koniec dnia razem z braćmi dostaliśmy od Ojca takie to życzenia urodzinowe:

Aby miska była pełna,

Aby Pani była wierna

Abyś miał co wystawiać

I na łóżku mógł zasiadać

 

Zdrowia,

Pomyślności

i Stójek do Późnej Starości!

Życzy Twój Ojciec MACHO.


CRUFTS 2009, Birmingham - po uzyskanej na wystawie w Katowicach w marcu 2008 zasłużonej nominacji od sędziego T.Borkowskiego do udziału w wystawie Crufts 2009, wykonaniu potrzebnych badań, przejściu procedur, rezerwacji noclegów i przejazdu przez eurotunel .... otrzymaliśmy oczekiwane potwierdzenie, numery, bilety wstępu oraz instrukcję a także regulamin udziału w wystawie CRUFTS 2009 w Birmingham.
Startujemy 7 marca, sędziowanie naszej rasy rozpoczyna się od godziny 8.30 (Day 3– Gundog Group; Hall 4 Ring 24 – Brittany) 
http://www.crufts.org.uk/news/early-and-late-starts-crufts-2009
Rasę Bretonów sędziować będzie - Mrs M B Reeves.
Pozostałych kilka dni przygotowywać się będziemy do wyjazdu: rodzina finansowo na wyczekiwane zakupy a ja kondycyjnie a i po zimie wypadałoby się lepiej pokazać. Umówione mam już upiększanie, kąpanie a potem czeka nas długa podróż na wypracowaną i oczekiwaną wystawę. Będę się starał pokazać z tej najlepszej strony, a może będą tam jakieś miłe dziewczyny którym wpadnę w oko ;-)  Jak wrócę to wszystko opowiem, a teraz proszę juz tylko życzyć nam powodzenia !
 

KLUB SPANIELA BRETOŃSKIEGO - wszystkim zainteresowanym przekazujemy wstępną informację o warunkach powołania Klubu Spaniela Bretońskiego w Polsce.

Grupa sympatyków rasy zainteresowanych jej propagowaniem oraz prawidłowym i dalszym rozwojem w naszym kraju zainteresowana jest założeniem Klubu Bretona.

W tym celu, prosimy wszystkie chętne osoby: miłośników, hodowców, sędziów …myśliwych i nie myśliwych o wsparcie nas  poprzez chęć powołania Klubu Spaniela Bretońskiego w Polsce.

Po dokonaniu analizy liczby zainteresowanych osób możliwe będą dalsze działania mające na celu powołanie Klubu zgodnie z obowiązującym Regulaminem Klubu Rasy (grupy ras) uchwalonym przez ZKwP.

Warunki powołania Klubu Rasy w Polsce:
uzyskanie min. 100 podpisanych deklaracji wstąpienia do Klubu
przynależność do ZKwP i opłacona składka członkowska

Deklaracja powinna zawierać nast. dane: imię i nazwisko, adres, e-mail, nr.telefonu, nr.dow.tożsamości, data wstąpienia do ZKwP, zawierać datę i czytelny podpis pod oświadczeniem:

Niniejszym deklaruję chęć wstąpienia do Klubu Spaniela Bretońskiego (rasa grupy VII FCI) przy Zarządzie Głównym ZKwP.

Jestem świadom/a faktu, że moje członkostwo w Klubie wiązać się będzie z opłacaniem składki członkowskiej, której wysokość zostanie ustalona na pierwszym zebraniu wyborczym.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zawartych w niniejszej deklaracji, dla potrzeb niezbędnych do funkcjonowania Klubu (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.97 r. o ochronie danych osobowych Dz.U.Nr 133 poz 833).

Taka informacja powinna zostać odesłana na przygotowanym wzorze do pobrania
tutaj bądź w mailu na adres info@dukat-epaton.pl Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć podpisana imieniem i nazwiskiem.

Ze względu na spore zainteresowanie tematem a także wypadające ferie zimowe i związane z tym zaplanowane już wyjazdy wielu osób, więcej informacji będziemy mogli przekazać pod koniec lutego.
Serdecznie Zapraszamy !