Aktualności Email

"W stadzie są tylko dwie role: przywódcy i podążającego za nim członka stada" - Cesar Millan


 

 


Warsztaty dla przewodników z wyżłami 01-04.05.2014, Ośrodek Wczasowy Iłki nad Zalewem Sulejowskim.

Specjalistyczne szkolenie wyjazdowe przygotowujące przewodników do prób pracy, konkursów jedno i wielostronnych, a także do użytkowości łowieckiej.

Program warsztatów dla przewodników wyżłów sprawdzony w ciągu ponad 10-ciu lat prowadzenia szkoleń wyjazdowych.

Informacje, program warsztatów dostępne na stronie

Zgłoszenia: Zbigniew Didoch tel. 609 813 992 lub pocztą mailową na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 


A tak wyglądają nasze pierwsze ćwiczenia ;)

                     FAWORYT                                           FIGARO                                                FOCUS


Chłopcy kończą już 1 miesiąc powoli już ich słychać i widać, więcej czasu zaczynają spędzać na wpólnych zabawach :)

 


Dostępne szczenięta/Availble puppies, 3 pieski: 1 pp i 2 hl ur. 9 czerwca 2013

Solino's McCloud du Copcopine x Figa-Miga Capo Vaticano

rodowód szczeniąt

 


Zapowiedź miotu:

W czerwcu 2013 spodziewamy się szczeniąt rasy chiński grzywacz/Chinese Crested puppies expected in June 2013

 


Hubertus w Łęczycy 27.10.2012 - w tym roku już po raz VI obchodzony będzie w Łęczycy Dzień Świętego Huberta. Jak zwykle spodziewać się należy sympatycznej atmosfery, spotkań z Przyjaciółmi i nie kończących się rózmów a o czym by innym jak nie o psach ...

hubertus_leczyca_2012.jpg 


Z łowieckiego - użytkownik o nick-u Kocisko tak opisał temat posiadania/polowania z psem myśliwskim, że nie można tego pominąć:

'Jak mawiali starzy Indianie: myśliwy bez psa to strzelec. A polowanie bez psa to jak wesele bez muzyki.

Jeżeli ktoś raz spróbuje polowania z psem( mowa oczywiście o psie który coś, dzięki naszej z nim pracy, umie) to już nigdy bez psa polowac nie będzie. Polowanie z psem to nie tylko zdobywanie zwierza. Pies myśliwski to przede wszystkim przyjaciel-myśliwy niezastąpiony i najlepszy kompan naszych polowań/wypadów do łowiska . Zawsze ma dla nas czas, zawsze jest zadowolony z naszego towarzystwa, zawsze cieszy się z najdrobniejszego gestu w jego stronę, nigdy nie powie marnego słowa, nigdy nie jest zazdrosny, nigdy nie zrobi nam świństwa.
Prawdziwy pies myśliwski to skarb.' Odnośnik do całego wątku.Warsztaty Psów Myśliwskich KOSÓW 21-23.06.2012 - kolejny już raz organizatorzy z Radomia zapraszają do siebie na warsztaty pracy dla psów myśliwskich. Dokładne informacje na stonie Prowadzącego


Międzynarodowe FIELD TRIALSY Będzin 1 maja 2012 - w upale i trudnych pogodowo warunkach startowało 6 wyżłów angielskich i 29 kontynetalnych w tym 2 spaniele bretońskie. W grupie drugiej (kontynenty) najlepszy z I lokatą, dyplomem I stopnia i 8 punktami spaniel bretoński BRYAN który zdobył CPC i CACIT w grupie trzeciej na 6 lokacie z 3 pkt i dyplomem II stopnia była MOIRA biało czarna bretonka. Gratulacje!

 


Relacja z PP WYŻŁÓW I PSÓW MYŚLIWSKICH MAŁYCH RAS, PABIANICE 15.04.2012 - na stronie  


 Wszystkim naszym znajomym, przyjaciołom, miłośnikom i pasjonatom kynologii,

składamy życzenia:

Radosnych, spokojnych Świąt Wielkiej Nocy

Wszystkiego co najlepsze i najprzyjemniejsze

Radości z małych rzeczy, pogody ducha i mokrego Dyngusa


WARSZTATY PRACY MŁODYCH PSÓW, Pabianice - w dniu 01.04.2012 odbędą się jednodniowe warsztaty dla wyżłów przed próbami pracy. Zgłoszone psy będą sprawdzane pod względem możliwości spełnienia wymagań stawianych na próbach pracy. Omówione i zaprezentowane będą zasady i technika prezentowania psa na próbach oraz metody poprawiania niektórych elementów składających się na pracę psa. 

Informacje i zgłoszenia pod numerem telefonu 609 813 992 lub pocztą mailową na adres: zbigniewdidoch@op.pl .

Uczestnictwo bezpłatne. Liczba zgłoszeń ograniczona, informacje dostępne na stronie.   

 


PRÓBY PRACY WYŻŁÓW I PSÓW MYŚLIWSKICH MAŁYCH RAS, PABIANICE, 15.04.2012 - zaproszenie na Próby Pracy do Pabianic. Termin przyjmowania zgłoszeń do 10.04.2012 r. Zbiórka o godz. 8.00 na parkingu leśnym przy Leśnictwie Pabianice. Opłata za uczestnicwto 50 zł dla członków PZŁ - bezpłatnie. 
Na próbach pcenia się głównie cechy wrodzone psów.

 

 


Komentarz oraz opinia z warsztaty pracy psów myśliwskich w Kosowie 9-11.06.2011 zamieszczony został na stronie Prowadzącego w zakładce Wyjazdowe, Zapraszamy


Warsztaty psów myśliwskich Kosów 9-11.06.2011 - organizując się na warsztaty z góry wiedzieliśmy że wrócimy zmęczeni i tak też było. Mamy dzisiaj wtorek a psy dalej spokojnie odpoczywają po aktywnym spędzeniu czasu w Kosowie. Na warsztatach stawiło się kilka ras i psów było sporo, każdy oczekiwał wiedzy i taką wiedzę co należy i jak należy ze swoim psem postępować użytkowo uzyskał. Fajnie w pracy pokazały się bretony aczkolwiek zaskoczeniem było dla nas zachowanie Moliera na tropie dzika, duże postępy zrobił Marian czyli przeuroczy waimar, każdego dnia spokojniej i dojrzalej zachowywała się młoda seterka Gaja. Wszędzie widać było gordona i setera czyli przezwanych przez właścicielki 'Mordę i Ryjka'.

My nasz cel i założenia z jakimi jechaliśmy przerobiliśmy. Wykorzystaliśmy do maksymum stawy i licznie występujące w nich kaczki oraz spacery po okolicznych łąkach. Pływanie i aktywny udział w pracy pokazał, że problem z jakim się tyle czasu borykaliśmy został w miarę opanowany i do jesiennych konkursów możemy się szykować i ćwiczyć niedoskonałości aportowania, które bretonom nie wychodzi chyba najlepiej - przynajmniej tym które my do tej pory widzieliśmy. Oczywiście wszystko jest kwestią czasu, szkolenia i chęci no a wiadomo jak jest z tymi ostatnimi.

Kwintesencją warsztatów są oczywiście wieczorne spotkania, omawianie pracy psów i długie opowieści, wiadomo temat jest jeden - psy.

Konradowi za organizację i Sędziemu Didochowi za prowadzenie po raz kolejny bardzo dziękujęmy! Oczywiście polecamy się na przyszłość i polecamy oczywiście wszystkim zainteresowanym udział w takich warsztatach. Zdjęcia z warsztatów będą w Galerii zdjęć a komentarz prowadzących bezpośrednio na stronach didoch.pl i oddziału ZKwP w Radomiu.  

Wkrótce również pojawi się zapowiedź kolejnego spotkania dla miłośników psów myśliwskich organizowanego w połowie sierpnia w Sulejowie przez Sędziego Didocha. Zapraszamy do śledzenia aktualności.


Na XVII Krajowej Wystawie Psów Rasowych w Raciborzu 12.06.2011 IV miejsce na BOG zajęła czarno-biała suka spaniel bretoński CINDI Herbu Bończa.

Gratulujemy!


33 Mazowiecka Wystawa Psów Rasowych w Gostynininie (O/Plock) 29.05.2011 - nieoczekiwana zmiana planów i z kolejnej wystawy byłyby przysłowiowe 'nici'. Dzięki życzliwości i pomocy Ilony właścicielki hodowli Innowacja, której za całą organizacje i pomoc po raz kolejny serdecznie dziękujemy z wnioskiem na CWC wróciła z Gostynina nasza Figa. 

Nie wiemy jeszcze jak przedstawiają się wyniki na ringu bretonów i finały psów użytkowych, na których udział liczyliśmy z Dukatem.


Wystawa psów myśliwskich Antoninek 28.05.2011 - dobre wieści dotarły do Nas od właściciela naszej ulubienicy Mesy. Na krajowej wystawie psów myśliwskich podlegających próbom pracy Mesa Epaton w klasie pośredniej otrzymała CWC, Zw i BOB.

Wiadomość potwierdzona nformacją na portalu legawce.com:

RING 4: Sędzia - Tadeusz Chwalny
Epagneul Breton
PSY
Klasa otwarta
96 BALET de Kernoulan - CWC, ZW,
SUKI
Klasa pośrednia
97 MESA Epaton - CWC, ZW, BOB

Gratulacje! 


Zaproszenie na warsztaty pracy psów myśliwskich Kosów 9-11.06.2011 - po raz kolejny ZKwP wspólnie z ZO PZŁ w Radomiu zaprasza do siebie na warsztaty przygotowujące do prób polowych, konkursów oraz polowań. Tradycyjnie poza męcząco-mile spędzonym czasem przedstawione zostaną metody szkolenia a poprzez praktyczne zajęcia będzie istniała mozliwośc doskonalenia umiejętności własnych i psa. Każdy z uczestników pozna indywidualne potrzeby własnego psa i otrzyma wskazówki do dalszej pracy ze swoim pupilem. Informacje dostępne są już na stronach organizatorów - www.zkwp.radom.pl/index.php


Łódź 08.05.2011 (CACIB)  - dla nas rozgrzewkowo-towarzyska wystawa dla Flinta z Leśnego Potoku debiut zakończony Zwycięstwem rasy i 3 lokatą na finałach VII grupy. Po spóźnionej pobudce nie udało nam się dojechac na ocenę bretonów w ringu o wynikach dowiedzieliśmy się dopiero przed konkurencjami finałowymi.

Ocena grzywaczy w ringu przebiegała swoim tempem i życiem a my delektowaliśmy się przemiłym towarzystwem i panującą w Łodzi pogodą i atmosferą. Wracając do Flinta, który ma przesłodki wyraz pyska, ładnie osadzone uszy, jak większośc bretonów fajny charakter to pozostaje tylko pogratulowac Właścicielom wytrwałości i konsekwencji, która zresztą zaowocowała wspaniałym 3 miesjcem w Finale VII grupy.

Oto wyniki:

1. Wyżeł weimarski - VITO Silver Friend
2. Seter Angielski - Fairry JETSET
3. Epagneul breton - FILNT z Leśnego Potoku
4. Seter irlandzki
- PROMYK SŁOŃCA Dostojne Szałaputy

Dziękujemy serdecznie za gościnę i miłe towarzystwo!


WSZYSTKIM MIŁOŚNIKOM PSÓW SKŁADAMY SERDECZNE ŻYCZENIA SPOKOJNYCH, RADOSNYCH, UŚMIECHNIĘTYCH ŚWIĄT WIELKIEJNOCY, SMACZNEGO JAJKA I MOKREGO DYNGUSA.


WIOSENNY PUCHAR EUROPY WYŻŁÓW KONTYNENTALNYCH DLA NAIKE - Holandia 8-14.04.2011 - Giuseppe wielkie gratulcje, fotorelacja dostępna bezposrednio na stronie sites.google.com/site/molinaripl/


Bydgoszcz 12-13.02.2011 (CAC) - czas nieubłaganie płynie, święta, czas zakupów, leniuchowania szybko minął a przed Nami kolejny sezon wystawowy i konkursowy. Dla nas ten rok zapowiada się spokojniej, ale cieszą nas wyniki i sukcesy ulubieńców.

W ostatni weekend w Bydgoszczy na VII Walentynkowej Wystawie w klasie otwartej nasza ulubienica czarna i podobna do naszego Dukata PANDA Epaton otrzymała wniosek na CWC  i wywalczyła Zwycięstwo w Rasie, dzień wcześniej na II Nocnej Wystawie Psów Rasowych w Bydgoszczy 12.02.2011- w klasie otwartej Zwycięstwo w Rasie i BOB otrzymał leciwy ale jakże uroczy AXSI. Gratulujemy wyników!