Aktualności 2008 Email

"Związek z psem trwa i rozwija się przez całe jego życie, a rozpoczyna w dniu, w którym pies do nas trafia. Opieka, wychowanie, wreszcie miłość mogą spowodować, że związek ten stanie się czymś nadzwyczajnym."

Mnisi z New Skate.

16.12.2008 Wigilijne spotkanie w CZD - odbyło się w licznej grupie wolontariuszy Stowarzyszenia Zwierzęta Ludziom oraz dzięki chęciom i wspaniałej organizacji uczniów gimnazjum 27, którzy za zebrane pieniądze ze sprzedaży tostów i ciast zakupili prezenty dla małych pacjentów. W miłej atmosferze kolędowania przybyli Mikołaje przy pomocy Śnieżynek i Reniferów rozdawali je dzieciom w czasie naszego spotkania.

Po rozdaniu prezentów spotkała nas miła niespodzianka ze strony naszych wspaniałych pacjentów.  Mickiewicz by się nie powstydził strof, które na cześć nowych przyjaciół napisaliście!  Była to dla nas wszystkich ogromna radość usłyszeć, że to co robimy pozostaje w Waszej pamięci i w Waszych sercach. (Wiersze będą w zakładce - Wierszem pisane)
   
W imieniu swoim i Stowarzyszenia dziękuję Wam Gimnazjaliści za to, że nie pozostaliście obojętni i kosztem później nauki poświęciliście swój czas dla innych. Widzieliście jaką radość i ile uśmiechów na ustach dzieci i Waszych rówieśników spowodowała Wasza obecność na zajęciach. 

W galerii Dukata > Dogoterapia > Wigilia w CZD są już zdjęcia z zajęć.

Wesołych i Radosnych Świąt !


09 i 11.12.2008 Odwiedziny Mikołaja w Centrum Zdrowia Dziecka - zajęcia dogoterapii na Oddziale Rehabilitacji odwiedził Śwęty Mikołaj, który przybył wraz ze swoim psim reniferem i uroczymi Śnieżynkami. Zajęcia były bardzo radosne zarówno dla młodszych jak i starszych dzieci.
Spotkanie było przeprowadzone z udziałem młodzieży z Gimnazjum nr 27 w Warszawie pod kierunkiem Pani Ewy. Wolontariusze oraz dzieci razem wykonały najdłuższy kolorowy łańcuch, którym przystrojona została sala do naszych zajęć. Na zakończenie w świątecznym nastroju odwiedził dzieci Mikołaj, któremu tego dnia dokazywał świetny humor. Rozdająć podarki rozbawiał dzieci, dla każdego miał jakieś ważne przesłanie. Pierniczki w wykonaniu Śnieżynki były wyjątkowo pyszne. Dziękujemy młodemu Mikołajowi i wszystkim pomocnikom za odwiedziny, uśmiech i upominki :-)


02 i 04.12.2008 Andrzejki pod psem -  zajęcia w CZD miały charakter wieczoru andrzejkowego. Dzisiejsze spotkanie rozpoczeliśmy pogadanką na temat wróżb andrzejkowych. Następnie cała zabawa przeniosła się do magicznego stoiska naszych wróżb-ów i wróżek przygotowanych przez chłopców z gimnazjum Ani przy udziale i pomocy Pani Ewy. Obaj chłopcy - Adam i Piotr merytorycznie wspaniale przygotowani do dzisiejszego zadania mieli okazję 'poczarowania' nie jednej dzisiaj młodej panny, niektórym nawet udało się uzyskać numer telefonu ;-)
Żeby psy nie czuły się gorzej, mali pacjenci mieli okazję powróżyć z kostki również naszym czworonogom. Dukat ma zapewnioną miskę z jedzieniem i piciem, Freska piękne kokardki i wieczną urodę, Leda jedzonko i przytulanki. Na koniec odbyło się tradycyjne wróżenie z butów, jakże skomplikowana i długa była dzisiejsza droga, buty musiały pokonywać slalom pomiedzy ustawionymi pieskami zanim pierwszy przekroczył próg but najstarszej panny a potem zasłużony klapek Mateusza. Serdeczne podziękowania za wspaniale przygotowany andrzejkowy wieczór pod psem należą się: Pani Ewie, Adamowi, Piotrowi, Ani, obu Magdom i pozostałym wolontariuszom. Zdjecia w galerii Dukata -Dogoterapia -Andrzejki 2008. To trzeba koniecznie zobaczyć !08-09.11.2008 Poznań Wystawa kończąca pierwszy sezon wystawiania Dukata a rozpoczynająca wystawianie FIGI. Dukata w niedzielę oceniał Sędzia zagraniczny Miquel Angel Martinez. Wyzwaniem i nowym doświadczeniem dla Ani był anglojęzyczny sędzia z Argentyny. Brak pierwszych 2 psów na ringu, słaba organizacja tłumacza i sekretarza ringu spowodowały małe zamieszanie, które zostało w miarę szybko opanowane. Dukat otrzymał swój drugi CWC, zwyciężył rasę i otrzymał tytuł Zw.PL. Poznań 2008. 

Uzasadnienie oceny: poprawny typ. dobrze zbudowana głowa, poprawny zgryz, dobry kark, poprawna linia grzbietu. Doskonałe kątowanie, dobrze się porusza w ringu, 20 m-cy. 

W sobotnie piękne jesienne przedpołudnie swoje pierwsze kroki na ringu stawiała w klasie szczeniąt Figa-Miga. Ocena sędziego Wielce Obiecująca z lokatą IV.

 

 

Uzasadnienie oceny: niewielka o zwartym korpusie, ładna głowa rozwarty front, jeszcze płytka klatka piersiowa, poprawna górna linia i sierść, tylne nóżki zbieżne. 

Ania i oba psy spisały się bardzo dzielnie w poznańskich halach. Dukat w finale VII grupy wyglądał bardzo atrakcyjnie w gronie okazałych 'braci' wyżłów. GRATULACJE !!!

 


ZAPOWIEDZI MIOTU - informację usunięto. Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

zdjęcia usunięto na życzenie hodowli Epaton

25-26.10.2008 wolny czas spędziłyśmy na kursie organizowanym przez Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom na temat „Dogoterapia – aspekty praktyczne”. Program kursu obejmował zagadnienia z dziedzin takich jak: szkolenie psów, weterynaria, dogoterapia, rehabilitacja oraz rewalidacja. Wykłady stanowiły teoretyczny wstęp do warsztatów, na których w praktyczny sposób będziemy mogły uczyć się pracy dogoterapeuty.

Druga część naszej rodziny w piękne jesienne niedzielne przedpołudnie wybrała się na polowanie. Dukacik wykazał się wspaniałą stójką do bażancich kur, niestety nie udało mu się nic zaaportować ze względu na brak kogutów w łowisku. Do domu wrócił szczęśliwy z nadmiarem kleszczy, które trzeba było przez cały wieczór wyeksmitować z domu. Kolejne dni poświęcamy na trenowanie włóczki i 'dahledavki' z pozyskanym po polowaniu kogutku. Na zdjęciach Macho w pierwszej połowie polowania.

zdjęcia usunięto na życzenie hodowli Epaton

19.10.2008 Spała dzień dzisiejszy spędziliśmy w miłym towarzystwie na Hubertusie Spalskim.

Hubertus Spalski to duża plenerowa impreza myśliwska i jeździecka. W tym roku Hubertus był imprezą dwudniową. W sobotę 18.X. odbyła się część myśliwska. Atrakcją sobotniego programu dla niepolujących był pokot upolowanej zwierzyny. Pokot to malownicza tradycja wykładania upolowanej zwierzyny na placu, odgrywania sygnałów na trąbce odpowiednio do ilości upolowanych zwierząt różnych gatunków i inne tradycyjne myśliwskie rytuały.

Drugiego dnia od godziny 13:00 rozpoczął się Hubertus konny. Dzień a właściwie południe rozpoczęto pokazem sokolników, potem licznie zgromadzona grupa hodowców psów myśliwskich, w prezentacji której udział wzięły: teriery z grupy III FCI, liczna grupa VI psów gończych, beagli i jeden ogar. Po nich bardzo ładnie zaprezentowała się nasza grupa VII o której ciekawie prezentując każdego psa opowiadał Sędzia Didoch. Po nas pokazały się psy z grupy VIII - labki, flatka Agila a na sam koniec z grupy X przedstawiciel chartów z którymi polowania są już zabronione w Polsce.

Na koniec prezentacji odbyła się runda honorowa psów, której licznie zgromadzona grupa widzów mogła podziwiać wszystkie psy biorące udział w prezentacji.

Następnie w programie dnia udział wzięli łucznicy po nich psie zaprzęgi, które bardzo intrygowały Dukata. Czyżby miał ochotę na kolejne zajęcie ;-)
Czas po prezentacji spędzilismy na wspólnych rozmowach, krótkim posiłku, spacerach, oglądaniu stoisk z różnymi wyrobami np. srebrnymi, ubraniami, sprzętem myśliwskim i jeździeckim.
 
Aby tradycji stało się zadość, bardzo piękna i emocjonująca była pogoń za lisem. Licznie zgromadzona grupa przepięknych konii i odświętnie ubranych jeźdźców wspaniale pokazała się na łąkach nadpilicznych. Po całym dniu emocjonujących prezentacji ogniskiem rozpoczęła się biesiada ... na nas była już pora odwrotu do domu.
Zapraszamy do Galerii Dukata - Pikniki i inne spotkania - Hubertus Spalski.
 

12.10.2008 Za nami kolejna wystawa Dukata. Oceniał nas Sędzia, u którego rozpoczynaliśmy zabawę z prezentowaniem psa w ringu. Po roku doświadczeń i zebrania różnych opinii na temat 'Złotego' miło jest otrzymać ocenę osoby, która tak dobrze zapadła w pamięci młodego prezentera jakim była Ania stawiająca pierwsze kroki i wysłuchająca z pokorą uwag dot. Jej najukochańszego psa. Dodatkowym wyzwaniem była obecność hodowcy, który kibicował i podziwiał swojego wychowanka oraz zebrał należne sobie gratulacje. Panie Piotrze serdecznie dziękujemy za wsparcie i wiarę w Nas i 'Złotego'.

Uzasadnienie oceny: b.ładny pies, rosły,samczy, budową idealnie wpisany w kwadrat. Głowa typowo samcza, wyraźnie odpowiadająca wzorcowi rasy, kość wyst. mocna, kończyny proste, ruch wydajny, dynamiczny. Międzynarodowy Sędzia Kynologiczny FCI - Tadeusz Chwalny.

 


05.10.2008 Walewice, korzystając z zaproszenia udaliśmy się na obchody 85-lecia Polskiego Związku Łowieckiego. Była to dla nas posiadaczy psa rasy myśliwskiej kolejne nowe doświadczenie. Uroczystość rozpoczęto mszą polową w której uczestniczyły m.in. psy ras myśliwskich. Po mszy rozpoczęła się część oficjalna uroczystości na której zostały wręczone medale dla zasłużonych członków PZŁ m.in. jeden z takich medali trafił do sędziego Zbigniewa Didocha. W trakcie finału konkursu WKKW odbył się pokaz psów ras myśliwskich prowadzony przez Sędziego Didocha a potem pokaz sokolników. Pogoda tego dnia dopisała, spotkanie i rozmowy o psach zawsze sa miłą okazją do spędzenia wolnego czasu w gronie sympatycznych osób. Poznaliśmy tego dnia zachwalaną bretonkę Astrę, której zdjęcia zamieszczone są razem z reportażem tego dnia w Galerii Dukata zakładka Pikniki i inne spotkania - Walewice. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.


04.10.2008 korzystając z zaproszenia pojechaliśmy do Nałęczowa z nadzieją na piękną pogodę i spokojnie spędzone chwile podczas zmagań naszych kolegów i koleżanek w Regionalnym Konkursie Wyżłów Wszechstronnych i Wielostronnych Nałęczów 4.10.2008

Niestety prognozy pogody nie sprawdziły się i konkurs odbywał się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Nieustający deszcz nie tylko zmoczył nas i nasze psy, ale także doskwierał pozostałym psom ich menerom no i sędziom.
Wcześniejsze zapowiedzi doskonałej zwierzyny w tym łowisku potwierdziły się i wszystkie psy miały kontakt w ptakami, niektóre podobno wielokrotnie. My oglądaliśmy konkurencje na wodzie, gdzie poziom pracy oglądanych psów był bardzo zbliżony aczkolwiek każdy z menerów inaczej prowadził swojego psa. Uznania dla menerów, którzy do końca wytrwali i ukończyli kolejne konkurencje.

Klasa Wielostronna:
1. Rio Bravo Fala Love'a (weimar) - dypl Ist, 240pkt, ukończyła IntCh
2. Le Fol Du Vent Fala Love'a (weimar) - dypl. IIIst, 215pkt
Cedra z Rafajowego Rewiru (wns) - bez dylomu
Aria Bielańska Sfora (weimar) - bez dyplomu
Apel Bielańska Sfora (weimar) - wycofany po 3 konkurencjach
Dora z Żukowickich Pól (pointer) - wycofana po 7 konkurencjach
Cisa z Bobięcińskiego Lasu (weimar) - bez dyplomu

Klasa Wszechstronna:
1. Soma Malomkozi (wnk) - dypl. Ist, 377pkt
2. Brita Żurawinowe Bagno (fousek) - dypl. Ist, 376pkt
Fuks Czarcia Łapa (fousek) - - bez dyplomu


30.09.2008 Figa pomyślnie przeszła dzisiaj egzaminy kwalifikujące ją do pracy w dogoterapii. Swoje pierwsze zajęcia odbyła na łóżku Asi dziewczynki, która po wypadku wybudziła się właśnie ze śpiączki.


27.09.2008 poznajemy tajniki konkursów, podziwiamy pracę psów i przewodników. Serdecznie dziękujęmy za zaproszenie, goscinę i cenne wskazówki. Przed nami jeszcze sporo nauki, ale staramy się ...

Wszystkim dziękujemy za dobra zabawę, gratulujemy wyników !

Regionalny Konkurs Wyżłów Wszechstronnych i Wielostronnych Radom-Sienno 27-28.09.2008
Wyżły Wielostronne:
1. Dora z Żukowskich Pól (pointer) - Ist, 237 pkt
2. Mewa Barłóg (fousek) - Ist, 235 pkt
3. Le Fol Du Vent Fala Love'a (weimar) - Ist, 224pkt
4. Apel Bielańska Sfora (weimar) - Ist, 221 pkt

5. Tabor Trop-Aport (fousek) - IIst, 223pkt
6. Miot Barłów (fousek) - IIst, 212 pkt

7. Aria Bielańska Sfora (weimar) - IIIst, 172 pkt

Wyżły Wszechstronne:
1. Brita Zurawinowe Bagno - Ist, 377 pkt

 


20.09.2008 Część naszej rodziny odpoczywała w ciepłych krajach a większa jej część uczestniczyła w V Ogólnopolskim Forum Inicjatyw Pozarządowych. Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom brało udział w pikniku organizacji pozarządowych w Warszawie. Pomimo jesiennej pogody stoisko Stowarzyszenia było licznie odwiedzane przez spacerujących warszawiaków. Obecność psów sprawiała, że przed stoiskiem ustawiały się kolejki chętnych do przywitania się z psami. Podczas pokazu na scenie głównej Dukat dzielnie zaprezentował elementy posłuszeństwa: bieg przez tunel oraz pokaz psich sztuczek. Figa schroniła się przed zimnem w ramionach swojego opiekuna oraz zapoznawała się z odwiedzającymi ją mniejszymi dziećmi. Zdjęcia z OFIP-u zamieszczone w Galerii Dukat - Pikniki i inne spotkania -OFIP.

 


12.09.2008 Byliśmy dzisiaj na wystawie w Warszawie. Dukat zdobył złoto, ocena doskonała oraz tytuł Najlepszy Dorosły Pies w Rasie. W gronie konkurentek pojawiły się wszystkie dziewczyny z okolic Warszawy ;-) najmłodsza Carmen; Bila (moja ciotka), Rita, Rosa, Roksa oraz Doda. Odwiedził nas też 4-ro miesięczny tricolor bretonek z najmłodszego miotu cioci Bili. Figa podziwiała kuzynów, kolegów i koleżanki na ringu eleganckich grzywaczy chińskich, a wieczorem zmęczone suksesami dobre Cioteczki zajęły się jeszcze upiększaniem Figi. Za pomoc bardzo dziękujemy.


04.09.2008 Od dzisiaj w moim rodowodzie widnieje pieczątka REPRODUKTOR. Teraz powinienem pokazać się na kilku konkursach, aby mogły mnie lepiej poznać potencjalne kandydatki.


31.08.2008 W galerii są już najnowsze zdjęcia z warsztatów dla Młodych Psów Myśliwskich w których byłem pilnym uczniem. 5-cio dniowe Warsztaty dla MPM, które odbyły się w Sulejowie zorganizowane przez Joannę Bochdziun http://www.jb-szkola.pl/ i prowadzone przez Sędziego Zbigniewa Didocha były dla nas tygodniem dobrej i wytężonej pracy. Zdjęcia z zajęć w zakładce Warsztaty MPM.


05.08.2008 Do naszego domu dołączyła śliczna sunia rasy Grzywacz Chiński powder puff o słodkim imieniu Figa-Miga. Do tej pory nie sprawia w domu większych kłopotów, we wszystkim mnie naśladuje, często zaczepia i za szybko wyjada jedzonko ze swojej miski. Na Warsztatach MPM zaprzyjaźnił się z nią Ogar Polski o przemiłym usposobieniu i imieniu Teodor. Zdarzało się że 'Grzywka' nakrzyczała na Teodora, który ze strachu zmykał do swojego domku. W domu oboje nie sprawiamy kłopotów swoich zachowaniem, staramy się być grzecznymi psami za co dostajemy całe mnóstwo buziaczków, głasków i smakołyków od naszych wspaniałych domowników.W piątek po zajęciach znowu było pakowanie, po raz kolejny zastanawiałem się dokąd tym razem jedziemy, na jaką wystawę mnie wiozą, co ja znowu będę musiał robić ???

A tutaj miła niespodzianka, z każdym przejechanym kilometrem zapachy za oknem samochodu wyczuwałem coraz ciekawsze. Dojechaliśmy na miejsce, a tam jakieś klekotanie, kumkanie, mnóstwo interesujących zapachów a mnie tylko na krótkiego siuśka wyprowadzają :-(

No to ja czujnie czekam do świtu a o 5.30 to chyba może mi się zachcieć, nie zauważą przecież że ich chcę oszukać i tak z moim Panciem na małe rozeznanie terenu sobie wyszedłem. Co tam, jest tak fajnie, że szkoda czasu na spanie ! Po wcześnym śniadaniu moich Państwa rozpocząłem przygodę na Mazurach ! O rety jak tam było fajnie: jezioro, kaczuchy, rzeczka, łódeczki, w lesie łapałem górnym i dolnym wiatrem nowe zapachy. Moja Pani zapoznawała mnie z pomostami i łódkami, w końcu zabrała mnie na wyprawę statkiem po Jeziorze Nidzkim, ale tak było trochę strasznie ale spoko dałem radę ;-) Wieczorem już nie miałem siły na żadne wieczorne imprezowanie przy ognisku, padłem i zanąłem bo od rana kolejny program mi zgotowali.

Dzisiaj niedziela zarządziłem pobudkę na 8.30, to mi się odwdzięczyli i kajakiem mnie potraktowali szkoda, że jeszcze nie kazali wiosłować.

Ach te mazurkie pola i lasy, jak mi się podobało okładanie pola, jak ja uwielbiam pracować górnym wiatrem, ale wiem że jeszcze nie sezon i musiałem się słuchać żeby Pani kłopotu nie sprawić przy okazji fajnego spacerku. Potem z konikami się poznawałem, ale dalej nie jestem pewien czy to nie jacyś moi więksi bracia ? Po obiadku chciałbym odpocząć, ale korzystam z uroków wspaniałej wycieczki, co tam w domu będę odpoczywał :-) W samochodzie z tyłu jest dla nas sporo miejsca, Ania trochę się rozpycha !? Ona chyba też jest zmęczona i śpimy razem całą drogę do domu.


Galeria powiększyła się o kilka zdjęć z moich ostatnich wakacyjnych przygód. Dodane zostały zdjęcia z agility, gdzie po krótkiej przerwie nie bardzo miałem ochotę na skoki i przeszkody ustawiane przez Małgosię. Kami wymyślił na piątkowych zajęciach nowe sztuczki i kolejne zadania do opanowania, którym musiałem dzielnie stawić czoła. Z dziećmi w CZD jak zwykle było 'głaskowo', musiałem trochę pobiegać za piłeczką, bo dzieciaczkom podabała się wymyślona nowa zabawa w 'piłeczkowego berka'.


11 lipca br. na Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Warszawie Dukat zdobył w klasie otwartej ocenę doskonałą z lokatą I i złoty medal.


Ostatnie zajęcia przed wakacjami w Centrum Zdrowia Dziecka dobiegły końca. Dzisiaj swoje 18-ste urodziny oraz imieniny obchodził Jasio. Pacjenci, Wolontariusze a najgłośniej Batiar zaśpiewali Jasiowi 'Sto Lat' było dużo uśmiechów i życzeń.

Przed wakacjami pożegnaliśmy się z Klaudią i Gosią, która przełamała lęk przed psami i opiekowała się już dzisiaj Dukatem. Serdecznie pozdrawiamy dziewczęta życząc im równie udanych wakacji. Zdjęcia z zajęć w Galerii - Dogoterapia - Przed wakacjami.


Nareszcie WAKACJE ! powoli pakujemy się na wodne wakacje. Dukat odpocznie od Nas i spędzi te kilka dni na Mokotowie pod opieką 'Cioteczki' Magdy a my odpoczywać i tęsknić będziemy w Chorwacji ;-)


22 czerwca odbyły się ostatnie zajęcia kursu 'Dobry Pies Miejski' prowadzonego przez Kamila Kędziorka instruktora naszego psiego Uniwersytetu o nazwie BARITUS http://www.baritus.com.pl/. Niedzielny poranek spędziliśmy na Dworcu Centalnym w towarzystwie TORA, IVANA i ich właścicieli. Zdjęcia w Galerii - Szkolenia z Baritiusem - Dworzec Centralny :-)


11 czerwca odbyła się w Centrum Zdrowia Dziecka konferenacja programu "Pomóżmy Razem" z okazji Międzynarodowego Dnia Dogoterapii odchodzonego 15 czerwca. W spotkaniu udział wzięły dzieci - pacjenci oddziału rehabilitacji, psy - dogoterapeuci, wolontariusze, prasa i TVP. Informacje o tym wydarzeniu ukazały się m.in. w portalu http://www.interia.pl/, w gazetach Rzeczpospolita i Gazeta Wyborcza.

Zdjęcia w Galerii zakładka Dogoterapia - Dzień Dogoterapii.